flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Публікація в районній газеті «Промінь» червень 2009 року

05 липня 2010, 11:25

Публікація в районній газеті «Промінь» червень  2009 року

 

 

Із зали суду

 

 

ПІШЛА ДРУГА ХВИЛЯ ПОЗОВІВ ВІД ДІТЕЙ ВІЙНИ

 

 

Районний суд уже розглянув близько тисячі адміністративних справ за позовами пенсіонерів стосовно доплат дітям війни. Ті, хто звертався першими, у позовних заявах просили виплатити обіцяні колись доплати за 2007-й і 2008 роки. Зараз пішла друга хвиля таких позовів — за минулий тиждень зареєстровано більш як півсотні звернень. Тепер у заявах вимагаються доплати із 1 січня 2006-го по 30 вересня 2009 року, тому й суми, на які розраховують позивачі, значно серйозніші. З цього приводу варто знати, що Конституційний Суд вніс зміни до Закону України «Про загальнообов’язкове пенсійне страхування» і на підставі цих змін судом призначалося стягнення доплат лише за періоди з 9 липня по 31 грудня 2007-го та із 22 травня по 31 грудня 2008 років. Тому розглянуті позови задоволені частково, враховуючи ці зміни. Рішення районного суду вже розглянуті апеляційним судом Харкова, вердикт залишено без змін і постанови вступили в законну силу. Попри те, що до бюджету ці виплати не закладалися, а сума вийде у масштабах держави великою, виконавчі листи направляються до Головного управління Пенсійного фонду в Полтавській області. Причому обласна прокуратура дуже жорстко вимагає виконання судових рішень. Після стягнення грошей у суд уже надійшло перше повідомлення про закінчення виконавчого провадження (від 30 вересня 2009 року). Тобто вже проведені перші виплати.

Оскільки позивачі — люди похилого віку, мають слабке здоров’я, здебільшого у своїх заявах вони просять розглядати справу без їх участі. Районний суд розглядає, виносить рішення, з яким Пенсійний фонд категорично не погоджується, бо у Держбюджету на ці відшкодування грошей немає. Справа направляється до Харкова. Харківський апеляційний адміністративний суд обслуговує аж три області (Сумську, Полтавську та Харківську), тому його завантаженість неймовірна. Машівські документи перебувають там по 4-5 місяців. Рішення зазвичай залишаються в силі (у межах термінів, визначених Конституційним судом). Розмір доплат залежить від розміру пенсій, тому суми відшкодувань по кожній справі визначаються індивідуально.

 

СПРАВА ПРО РОЗКРАДАННЯ КОНДЕНСАТУ

 

Обласною прокуратурою порушена кримінальна справа про викрадання в районі газового конденсату. Слідство по ній проводила слідча частина УВС. Злочинці використовували асенізаційний автомобіль, на якому газоконденсат вивозився і зливався у 60-кубову ємність на території колишнього заготскоту.  Відділом боротьби з організованою злочинністю обласного УВС в ході оперативної перевірки була виявлена ця ємність і на місці затримано двох підозрюваних. Державне обвинувачення підтримує прокуратура Полтавської області, судове слідство триває.

 

ЯК «ВІДРОБЛЯЄТЬСЯ ПОРЧА»

 

У суді перебуває на розгляді справа стосовно раніше судимої мешканки райцентру (ромської національності), котра «знімала порчу» з молодої дівчини, жительки одного з сіл району. Циганка побачила «порчу» здалеку і звернулася з пропозицією відробити, але для цього потрібно зняти з пальця прикрасу. Повела дівчину у посадку через залізничну колію і там із допомогою знятої таки каблучки почала щось ворожити. Коли ворожіння закінчилося, порча нібито зникла, але в процесі зникло й золото: «Згоріло, нема». Стосовно ворожки порушено кримінальну справу.

Інше шахрайство сталося у Первомайському. До старих людей увійшли в довіру сторонні жінки. Спілкування закінчилося тим, що бабусі позбулися усіх грошей, відкладених на «чорний» день. Зараз кошти повернуті, підозрювані затримані, перебувають під арештом. Триває досудове слідство.

Хочеться з цього приводу ще раз попередити людей, особливо літніх, самотніх. Ті, хто намагається втертися в довіру під виглядом представників соціальних служб, різних перевіряючих, добре розуміються на психології. Зазвичай одинокі люди охоче підтримують спілкування, за що й розплачуються жорстоко. Хвиля таких шахрайств нещодавно прокотилася Полтавою, періодично подібні злочини трапляються в селах. Пам’ятайте, що світло і газ у вас перевіряють зазвичай одні й ті самі контролери, яких знаєте в обличчя. Якщо ж це соціальна чи якась інша служба, то з нею мають бути або сільський голова, або депутат, або хоч хтось, кого ви знаєте.

 

РОЗІБРАВ ЧУЖУ ХАТУ

 

У цьому підозрюється один із мешканців Первомайського. Після смерті господарів хата на якийсь час залишилася без догляду. А коли спадкоємці (брат і племінник) приїхали подивитися на спадок, то садиба була вже, як після Сталінградської битви: ні даху, ні заліза (ворота, гараж) не виявилося. Майно було викрадене і розпродане. Сьогодні підозрюваний вину повністю визнав, але збитки не відшкодував. Крапку у справі поставить суд.

 

ПІВТОРА РОКУ ПОЗБАВЛЕННЯ ВОЛІ ЗА КРАДІЖКУ ТЕЛЕФОНА

 

Таке покарання рішенням районного суду отримав громадянин Прусс, який до судимості мешкав у Машівці без прописки. Правда, мешкав недовго, місяць-півтора. Адже з місць позбавлення волі звільнився умовно-достроково і на шлях виправлення не став. У нетверезому стані украв мобільний телефон у жителя Сахнівщини і вже наступного дня був затриманий міліцією. Районним судом врахована не відбута частина покарання і загалом злодій засуджений до 1 року 6 місяців позбавлення волі. Вирок уже набрав законної сили.

 

Василь РЯДНИНА, голова районного суду.