Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Із зали суду
НАЙЧАСТІШЕ СУДОВІ СПРАВИ
СТОСУЮТЬСЯ КРАДІЖОК ТА ОБІГУ НАРКОТИЧНИХ РЕЧОВИН
За минуле півріччя районним судом розглянуто сім справ щодо злочинів у сфері незаконного обігу наркотичних засобів. Тринадцять справ стосувалися злочинів проти власності — крадіжок приватного та громадського майна.
У «Промені» вже не раз наводилися приклади, коли мешканці району притягалися до відповідальності за зберігання та розповсюдження наркотичних речовин. Сировина — вирощені і висушені рослини коноплі, макова соломка. Причому жоден підсудний не визнає, що сіяв сам — зазвичай у показах свідчать, що випадково наткнувся на один чи кілька кущів десь на луках, на чиємусь (чи своєму) городі. Зірвав, приніс додому, висушив і зберігав для власного споживання. Таку ж історію розповідав мешканець Кустолово-Суходілки, який, крім конопляного курева, виготовляв та споживав ще й дуже небезпечний наркотичний засіб з оцту, марганцю, спирту та таблеток теофедрину. Оскільки фактів розповсюдження наркотичних речовин встановлено не було, підсудному призначене покарання у вигляді штрафу.
Нещодавно житель райцентру був засуджений до 850 гривень штрафу за збереження та вживання конопляного курева (це особливо небезпечний наркотичний засіб — канабіс). На жаль, сьогодні вживанням наркозасобів шляхом куріння нікого, особливо молодь, уже не здивуєш. Але говорити про це треба постійно — суспільство і особливо батьки повинні знати, що небезпека ходить нашими вулицями, поряд із нашими дітьми.
Інший «популярний» злочин — крадіжки приватного та громадського майна. У травні судом розглянута справа щодо крадіжки, скоєної машівцем Віталієм Денисенком, 1991 року народження. У салоні автомобіля, перебуваючи у нетверезому стані, він обібрав свою сонну сусідку по дорозі на Полтаву. Доки пасажирка спала, поцупив з її кишень два мобільних телефони, гаманець, у якому були три пластикових картки з різними сумами грошей на них. Загальний збиток склав 1754 гривні. Враховуючи молодий вік, щире каяття, повне визнання вини і часткове відшкодування збитків потерпілій, суд призначив йому покарання у вигляді одного року позбавлення волі з випробуванням на один рік.
Крадіжка, що сталася у жовтні минулого року в Дмитрівці, мала б стати наукою для більшості літніх людей, котрі мають звичку залишати ключ від хати десь поблизу: під килимком, на гвіздочку неподалік, у ніші над дверима. Адже досвідчений злодій такі примітивні схованки перевіряє у першу чергу. Молдавський гастролер, мешканець Дніпродзержинська Сімон Мавроян заїхав на своєму авто у село спеціально, щоб поживитися. У Дмитрівці він почав подвірний обхід господарств: заходив до двору, роздивлявся. Якщо натикався на господарів, заводив якусь розмову. Якщо не зустрічав нікого, шукав ключі. В одному з дворів прямо перед порогом росло дерево, на якому господиня і ховала ключа від свого помешкання. Виявити його для «спеціаліста» — дрібниця. Відкрив двері і вже в хаті знайшов дві з половиною тисячі гривень, які жінка складала на «чорний» день. Двері замкнув, ключа поклав на місце, тому зникнення грошей господиня виявила аж на другий день. Тоді ж звернулася із заявою до райвідділу міліції.
Після затримання злодія з’ясувалося, що в нього за плечима аж шість судимостей, а дмитрівська крадіжка скоєна у період іспитового строку за попередній злочин. 18 серпня цього року, врахувавши всі обставини, районний суд визнав Сімона Маврояна винним і призначив йому покарання у вигляді трьох років позбавлення волі.
На жаль, давно минули часи, коли, ідучи на город, можна було підперти двері стільчиком і ні за що не хвилюватися. Значної частини крадіжок могло б і не бути, аби громадяни краще пильнували своє майно, не залишали його (або ключі) без нагляду.
Василь РЯДНИНА, голова районного суду.