flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Нагадування суб’єктам декларування про черговий етап е-декларування

23 лютого 2021, 09:16

Відповідно до Закону України від 14 жовтня 2014 року №1700-VII «Про запобігання корупції» зі змінами з 01 січня 2021 року по 31 березня 2021 року включно в Україні

 проходить черговий етап подання суб’єктами декларування до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування щорічних електронних декларацій за 2020 рік.

Статтею 45 цього Закону визначено, що особи, зазначені у пункті 1підпунктах "а" і "в" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов’язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

З метою забезпечення підготовки до чергового етапу електронного декларування  за 2020 рік рекомендуємо виконати наступні дії :

- перевірити адресу електронної поштової скриньки, яка вказана у персональному кабінеті Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування , для цього можна скористатись посиланням на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції: https://nazk.gov.ua/uk/departament-perevirky-deklaratsij-ta-monitoryngu-sposobu-zhyttya/rekomendatsiyi-pry-roboti-z-yedrd;

- перевірити термін дії та працездатність електронного цифрового підпису  для роботи з Реєстром за допомогою онлайн-сервісу шляхом накладення ЕПЦ на електронні документи за посиланням: https://ca.informjust.ua/sign/.

Перед початком роботи з Реєстром декларацій необхідно переконатися у наявності усієї необхідної інформації для заповнення декларації.

Під час заповнення декларацій важливо враховувати зміни, пов’язані із застосуванням оновленого антикорупційного законодавства. 

З метою підвищення обізнаності про права та обов’язки суб’єктів декларування, на інформаційному ресурсі Національного агентства з питань запобігання корупції (далі — Національне агентство) під назвою «База знань — інформаційний ресурс для легкого пошуку роз'яснень» в розділі «Декларування», яке доступне за посиланням: https://wiki.nazk.gov.ua/category/deklaruvannya/ розміщені офіційні роз’яснення Національного агентства щодо подання декларацій особами, уповноваженими на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

  Крім того, звертаємо  увагу на те, що 30 грудня 2020 року набув чинності Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про запобігання корупції» щодо відновлення інституційного механізму запобігання корупції» № 1079-ІХ від 15.12.2020, відповідно до якого, частково відновлено повноваження НАЗК, які Агентство втратило у зв’язку з рішенням Конституційного Суду України № 13-р/2020. Вищезазначений закон відновлює обов’язок суб’єктів декларування подавати повідомлення про суттєві зміни у майновому стані протягом 10 днів з моменту отримання доходу, придбання майна або здійснення видатку на суму, яка перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 01 січня відповідного року (у 2020 році – 105,1 тис. грн, а у 2021 році – 113, 5 тис грн).

Згідно з рекомендаціями НАЗК при заповненні електронних декларацій необхідні дані можна отримати з відкритих державних реєстрів  за допомогою кваліфікованого електронного підпису:

            Державний реєстр речових прав на нерухоме майно (https://bit.ly/2zeaaIQ) – містить інформацію, яку необхідно зазначити у розділах 3 «Об’єкти нерухомості» та 4 «Об’єкти незавершеного будівництва» декларації.

Офіційний електронний портал Держгеокадастру (https://e.land.gov.ua/) – містить відомості про власників та користувачів земельних ділянок, які потрібно зазначати у розділі 3 «Об’єкти нерухомості» та 4 «Об’єкти незавершеного будівництва» декларації.

Єдиний державний реєстр юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань (https://bit.ly/35uO94s) – інформація до розділів 8 «Корпоративні права» та 9 «Юридичні особи, кінцевим бенефіціарним власником (контролером) яких є суб’єкт декларування або члени його сім’ї» декларації.

Електронний кабінет водія (https://bit.ly/2YyQsSw) – інформація знадобиться при заповненні розділу 6 «Цінне рухоме майно – транспортні засоби».

Електронний кабінет на сайті Державної податкової служби України  (https://cabinet.tax.gov.ua/) – містить відомості про доходи.

Портал електронних послуг Пенсійного фонду України (https://portal.pfu.gov.ua/) – містить інформацію про нараховану заробітну плату та пенсію.

Укрпатент (https://bit.ly/2xxa7Hk) – інформація щодо зареєстрованих патентів на винаходів, корисних моделей, промислових знаків, яка необхідна для заповнення розділу 10 «Нематеріальні активи».

Агентство з розвитку інфраструктури фондового ринку України (https://cabinet.smida.gov.ua/) – інформація про номінальну вартість цінних паперів, яка необхідна для заповнення розділу 7 «Цінні папери».

Нагадуємо, що відповідно до статті 172 6 Кодексу України про адміністративні правопорушення наступає адміністративна відповідальність за несвоєчасне подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування. Відповідно до статті 3662 Кримінального Кодексу України наступає кримінальна відповідальність за умисне внесення суб’єктом декларування завідомо недостовірних відомостей у декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, передбаченої Законом України «Про запобігання корупції».

 

Уповноважена особа

з питань запобігання та виявлення корупції

в апараті Машівського районного суду Полтавської області                                                       С.А. Дузенко