Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
26 січня 2018 року керівник апарату суду Інна Федорівна Жигилій разом із студентами Національного університету імені Ярослава Мудрого, які на даний час проходять виробничу практику в суді - Анастасією Космаєнко та Денисом Небораком, були запрошені Баглій Лідією Петрівною класним керівником учнів 8 класу Машівської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів, взяти участь у проведенні виховної години.
Головною метою участі у виховній годині було ознайомлення учнів з основними питаннями законодавства щодо підлітків та молоді, з найбільш поширеними прикладами правопорушень серед молоді з метою їх попередження серед учнів школи, виховання в учнів правової свідомості, а також
формування чітко визначеного ставлення учнів до загальнолюдських цінностей, розвиток моральних, етичних, світоглядних поглядів, умінь та навичок спілкування, доцільної поведінки у різних життєвих ситуаціях.
Під час заходу учасники задавали різні питання, охоче вступали в діалог, висловлювали свої думки, зокрема про те, що право, закони супроводжують людину все її життя. Щоб уміло і правильно користуватися своїми правами і добре виконувати свої обов’язки, не порушуючи прав і законних інтересів інших, потрібно знати закони.
Також, діти дізналися за яким принципом працює судова система та відбувається судовий захист особи, що значно розширило їхній кругозір.
Крім цього, школярам було запропоновано пограти в гру «Феміда», де учні по черзі говорили будь-яке право людини чи обов’язок, або ж асоціацію, яку в них викликає слово «правосуддя». При цьому передавали одне одному паперову Феміду – богиню правосуддя, що символізує справедливість та неупередженість.
Як виявилося, діти мають певні знання в галузі права щодо своїх прав та обов’язків, але безумовно є до чого прагнути і в якому напрямку розвиватися.
Слід відзначити, що такі заходи є важливим каналом комунікації судової влади і громадськості та мають важливе значення не тільки для учнів, але й для інших громадян, адже підвищують загальний рівень правової культури та обізнаності громадськості району з діяльністю системи судів України, а також загалом підвищують довіру до судової влади.
Маємо сподівання, що після виховної години діти почерпнули для себе чимало корисної інформації, яку згодом зможуть втілити в життя, а педагогічний колектив та батьки їм в цьому допоможуть, а також потрібно завжди пам’ятати, що людина обізнана в своїх правах та обов’язках – захищена людина, і це та ціль, до якої має прагнути суспільство сьогодні.
І.Жигилій
керівник апарату суду