flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Інформація для виборців

09 квітня 2019, 11:08

21 квітня 2019 року відбудеться  другий тур виборів  Президента України.

Як знайти себе у виборчих списках?

Попередні списки виборців складають органи ведення Державного реєстру виборців. Виборець може бути включений до списку тільки на одній виборчій дільниці. 

Орган ведення Держреєстру виборців не пізніше як за 8 днів до дня другого туру виборів передає примірник попереднього списку виборців та іменні запрошення дільничній виборчій комісії. Тобто не пізніше як 13 квітня 2019 року на виборчих дільницях з’являться попередні списки виборців.

Дільнична виборча комісія наступного дня після отримання попереднього списку виборців надає його для загального ознайомлення. Тобто з 14 квітня кожен охочий може підійти на свою виборчу дільницю та перевірити, чи є його прізвище у списку виборців і чи правильно написані всі ініціали.

Знайти себе в списках можна, звернувшись до Державного реєстру виборців.

Важливо перевірити точність всіх особистих даних, згідно з записом у паспорті. Інакше в день голосування вам можуть не видати бюлетень. Також обов’язково в день голосування, 21 квітня, мати при собі паспорт чи інший документ, який підтверджує українське громадянство.

Дільнична виборча комісія не пізніше як за 5 днів до дня виборів – тобто до 15 квітня – надсилає кожному виборцю іменне запрошення. У запрошенні вказано, що виборця включили до попереднього списку виборців, написана адреса дільничної комісії, її номер телефону і розклад роботи, а також час і місце голосування. Виборцям, щодо яких є відмітка про постійну нездатність пересуватися самостійно, повідомляють, що їм нададуть можливість проголосувати за місцем перебування.

Що робити, якщо не прийшло запрошення на вибори?

Якщо Ви не отримали запрошення, треба звернутися до Держреєстру виборців. Це можна зробити за допомогою онлайн-сервісу "Особистий кабінет виборця" на веб-сторінці "Державний реєстр виборців". На сайті треба зареєструвати і зробити відповідний запит. Приблизно протягом доби Ви отримаєте інформацію про свої дані у Держреєстрі виборців.

Як проголосувати не за місцем реєстрації?

  • Не пізніше, як за 5 днів до виборів – тобто до 16 квітня – знайти найближчий до себе Держреєстр виборців.

Потрібно написати заяву і надати оригінали паспорта та інших документів.

  • У Держреєстрі виборців треба показати оригінали документів та якісь причини того, чому Ви хочете голосувати не за місцем прописки: паспорт, довідку з навчання, місця роботи, дані про право власності або оренду житла, документи про робоче відрядження чи просто квитки на потяг у те місто, де збираєтесь голосувати.
  • Написати заяву з проханням тимчасово змінити місце голосування і все.

Вам нададуть посвідчення про тимчасову зміну місця голосування, з яким (а також з паспортом) треба буде прийти голосувати 21 квітня 2019 року.

Також, до 18 квітня 2019 року включно ви можете звернутись з позовом про уточнення списку виборців. Звертатись необхідно до місцевого загального суду за місцезнаходженням виборчої дільниці, на якій бажаєте проголосувати.