Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
1. Керівництво суду та судді |
Голова суду Судді |
2. Апарат суду |
Керівник апарату Заступник керівника апарату Головний спеціаліст з інформаційних технологій Старший судовий розпорядник Судовий розпорядник Консультант суду (по роботі з персоналом) Прибиральник службових приміщень |
3. Канцелярія суду |
Старший секретар суду Секретарі судового засідання Секретарі суду Діловод |
4. Патронатна служба |
Помічник голови суду Помічники судді |
Відповідно до статті 24 ЗУ « Про судоустрій і статус суддів» голова місцевого суду:
Згідно статті 23 ЗУ «Про судоустрій і статус суддів» суддя місцевого суду здійснює правосуддя в порядку, встановленому процесуальним законом, а також інші повноваження, встановлені законом.
Статтею 155 ЗУ «Про судоустрій і статус суддів» встановлено, що організаційне забезпечення роботи суду здійснює його апарат, який очолює керівник апарату.
Керівник апарату несе персональну відповідальність за належне організаційне забезпечення суду, суддів та судового процесу, функціонування Єдиної судової інформаційної (автоматизованої) системи, інформує збори суддів про свою діяльність. Збори суддів можуть висловити недовіру керівнику апарату суду, що має наслідком звільнення його з посади.
Керівник апарату суду призначає на посаду та звільняє з посади працівників апарату суду, застосовує до них заохочення та накладає дисциплінарні стягнення. Добір працівників суду здійснюється на конкурсній основі.
Правовий статус працівників апарату суду визначається ЗУ «Про державну службу» з урахуванням особливостей, визначених цим Законом.
В апараті суду утворюється канцелярія, яка щоденно протягом робочого часу суду забезпечує прийняття та реєстрацію документів, що подаються до суду. Канцелярія також виконує інші завдання, визначені положенням, затвердженим керівником апарату суду.
До штату апарату суду входять також секретарі судового засідання, наукові консультанти та судові розпорядники.
Відповідно до статті 157 ЗУ «Про судоустрій і статус суддів» кожний суддя має помічника, статус і умови діяльності якого визначаються цим законом та Положенням про помічника судді, затвердженим Радою суддів України.
Судді самостійно здійснюють добір помічників. Помічник судді призначається на посаду та звільняється з посади керівником апарату відповідного суду за поданням судді.
Помічники суддів з питань підготовки справ до розгляду підзвітні лише відповідному судді.